Lista chrześcijańskich więźniów sumienia stworzona przez Open Doors liczy niemal 200 osób.


(Open Doors, 20.12.2012, WARSZAWA)
Jest ich wielu. W tym momencie długa lista chrześcijan na całym świecie przebywa w więzieniach tylko dlatego, że wierzą w Jezusa Chrystusa. Odważnie przyznają się do swojej wiary w Chrystusa i tylko za to są karani. Niektórzy z nich są znani międzynarodowemu Dziełu chrześcijańskiemu Open Doors, ale wielu innych jest niestety wciąż bezimiennych.

Lista więźniów: kliknij tutaj
To nie jest kompletna lista!


W niektórych przypadkach bardzo trudno jest dowiedzieć się czegoś więcej o pobycie tych ludzi w celach i miejscach tortur. Open Doors wierzy jednak po pierwsze, w skuteczność modlitwy oraz po drugie, w zaangażowanie ludzi dobrej woli. Wielu chrześcijan, dzięki interwencji wierzących z tzw. wolnego świata mogło wyjść na wolność, żeby wspomnieć tylko przypadki z ostatniego czasu: pastora Nurliewa z Turkmenistanu, pastora Nadarkhaniego z Iranu, pastora Makseta z Uzbekistanu, dziewczynki Rimsha Masih
z Pakistanu.

Lista chrześcijańskich więźniów sumienia zawiera niemal 200 osób!

Ta lista ma pomóc chrześcijańskim więźniom sumienia. Ma pomóc też chrześcijanom z Polski, aby o nich pamiętali, by nieśli im pociechę, szczególnie podczas najbliższych Świąt Bożego Narodzenia, aby zaprosili ich, duchowo do swoich świątecznych stołów.

„Nie zapominajmy, nie opuszczajmy”

Jako Dzieło pomocy prześladowanym i dyskryminowanym chrześcijan, Open Doors robi wszystko, aby ci ludzie nie zostali zapomniani. I apeluje o modlitwę za nich!

„Módlcie się za przetrzymywane siostry i braci w wierze. Pomyślcie także o ich rodzinach i o Kościołach, z których pochodzą.

Ci chrześcijanie potrzebują zapewnienia, że nie są zostawieni samym sobie. Nie zapominajmy ich, nie opuszczajmy. W niektórych przypadkach mogą Państwo sami do nich napisać listy lub kartki pocieszenia. W imieniu wskazanych kobiet i mężczyzn oraz innych więźniów dziękujemy Państwu z całego serca za modlitwę. Cieszymy się, kiedy poinformują Państwo innych, o położeniu więzionych chrześcijan w świecie”.

Open Doors Polska będzie regularnie przypominać o tych ludziach i zachęcać do modlitwy w ramach wspólnot modlitewnych i Kościołów, wszystkich denominacji chrześcijańskich.