Załączam garść kolejnych intencji modlitewnych.
Przed nami długi weekend; trochę więcej czasu na modlitwę za cierpiący Kościół!

– Ach ta Szwecja. Może oglądaliście już na YouTubie filmy o tym, co się tam wyprawia (polecam cykl filmików „Postęp po Szwedzku”). A tu pojawia się kolejna wieść o niechęci władz tego kraju – za bałtycką miedzą – do udzielania azylu irańskim chrześcijanom: czytaj dalej (j. polski)

– W Egipcie od „rewolucji” i zwycięstwa islamu z kraju uciekło już ponad 90 000 Koptów. Wygania ich strach przed panoszącą się przemocą ze strony ekstremalnych islamistów, którzy są bezkarni w gwałtach zadawanych chrześcijanom. Na początku kwietnia najpierw kilkoro chrześcijan zostało zabitych w zamieszkach wywołanych w jednej z dzielnic północnego Kairu (niestety spowodowały je chrześcijańskie dzieci, które namalowały krzyże na jakichś muzułmańskich budynkach!!). Później islamiści zaatakowali jeszcze nabożeństwo żałobne po tych wydarzeniach w katedrze Św. Marka i zabili koleje 2 osoby, a wiele ranili. Policja nie interweniowała wewnątrz kościoła, gdzie działo się najgorsze. czytaj dalej (j. ang.)

– Muzułmańscy duchowni często otwarcie głoszą w Egipcie, że chrześcijanie są obywatelami drugiej klasy. Na prowincji władze zazwyczaj nie ścigają muzułmańskich przestępców za ich ataki na chrześcijan, co ośmiela ekstremistów do jeszcze większej przemocy: czytaj dalej (j. ang.)

– Somalia: Tam islamiści postawili sobie za cel całkowite wykorzenienie chrześcijaństwa i robią to na opanowanych przez siebie terenach. Przekłada się to na tragiczne losy poszczególnych wierzących, którzy są poszukiwani, a następnie eliminowani jak jakieś niebezpieczne zwierzęta: Najpierw zabili ojca (2012) teraz matkę, gdy z dziećmi próbowała autobusem uciec z miasta opanowanego przez al-Shabab. Dzieciom udało się wyjechać, jej nie wpuścili do autobusu i zastrzelili po jego odjeździe! czytaj tutaj (j. polski) oraz czytaj tutaj (j. angielski)

– Syria. Siły rebeliantów (wspieranych przez Zachodnie rządy!!) dopuściły się ostatnio porwania dwóch biskupów z kościołów syryjskiego i greckiego prawosławnego. Uprowadzenia, a nawet morderstwa duchownych zdarzają się co jakiś czas. Podczas, gdy gwałt zadany zwykłemu duchownemu przechodzi niemal niezauważony, to ten atak spowodował, że nawet politycy z zachodnich państw podnieśli głoś w ich obronie i ostro zażądali ich uwolnienia. Szkopuł w tym, ze nikt się nie przyznaje do porwania. Rebelianci w Syrii to mieszanina syryjskich przeciwników Assada i najróżniejszych bandytów, jacy zjechali się z całego niemal świata islamskiego, by stworzyć kolejny islamski kalifat. Podobnie jak w Iraku i Libii będzie to prawdopodobnie następny kraj w którym chrześcijanie nie będą mieli prawa do życia. czytaj dalej (j. angielski)

– Maroko, u bram Europy – przez wąską cieśninę graniczy z Hiszpanią. Wydawać by się mogło, że mają tam więcej oliwy w głowie. Tymczasem Najwyższa Rada Ulemów opublikowała fatwę (opinia na piśmie wydawana przez muzułmańskich teologów) wg. której odstępcę od islamu powinno sie karać śmiercią. Wiele krajów islamskich zabrania apostazji z islamu i karze ją np. więzieniem, a tylko Arabia Saudyjska przewiduje za to karę śmierci. czytaj dalej (j. ang.) Niestety chyba w tym kierunku zmierza obecnie krok za krokiem cały świat islamu! A w jakim kierunku zmierza tzw. świat „chrześcijański”?

Dziękując Ojcu Niebieskiemu za pokój jaki mamy i wolność w służbie dla Niego, módlmy się, aby On bronił swoich zagrożonych dzieci, a jeśli niektórzy mają iść tą ciężką ścieżką prześladowań dla Chrystusa, to aby obdarzył ich odwagą, jakiej udzielić może tylko Duch Święty (Mat. 10, 16-22).

Pozdrawiam w Panu Jezusie

Jarek Gabała